10th Senior European Championship - 21/23.09.2001 - Fürstenfeld - Austria

 

   
               
KATA INDIVIDUAL MALE
 
KATA INDIVIDUAL FEMALE
clas.
HRUBY, Michael Czech Rep.
clas.
GWINNER, Doris Austria
clas.
BEBENDO, U. Italy
clas.
COGO, Elisa Italy
clas.
CSÁKI, Jozef Slovakia
clas.
PENEOLAZZI, A. Italy
clas.
TENTELLINI, M. Italy
clas.
TROKANOVÁ, Linda Slovakia
KUMITE MALE -60 kg
KUMITE FEMALE -53 kg
clas.
MIRZOIAN, T. Russia
clas.
SANDU, Stefania Rumania
clas.
VLASEVSKI, S. Russia
clas.
STANKOVA, Irina Ukraine
clas.
GRIECO, Marco Italy
clas.
ANDERL, Sonja Austria
clas.
CARDINALI, A. Italy
clas.
GROSU, Iuliana Rumania
KUMITE MALE -65 kg
KUMITE FEMALE – 60 kg
clas
NEVMERZHYTSKY
Ukraine
clas.
PÖNISCH, Kerstin Germany
clas.
JORDÁN, Jan Czech Rep.
clas.
BANIC(OVÁ, K. Slovakia
clas.
GLANZ, Martin Austria
clas.
LERMA, Marina Spain
clas.
CSÁKI, Jozef Slovakia
clas.
CALIN, M. Rumania
KUMITE MALE -70 kg
KUMITE FEMALE +60 kg
clas
MARNETTO, A. Italy
clas.
FUCHS, Elisabeth Austria
clas.
SCHULZE, Christian Germany
clas.
NAGEL, Judith Germany
clas.
RANDOW, Nedzad Austria
clas.
WRANN, Sabrina Austria
clas.
MOROZOW, Denis Ukraine
clas.
KHISAMOVA, Lilia Russia
KUMITE MALE -75 kg
KUMITE FEMALE OPEN
clas
BANKOU, Kiryl
Belarus
clas.
SANDU, Stefania Rumania
clas.
HALUZA, Miroslav Czech Rep.
clas.
PÖNISCH, Kerstin
Germany
clas.
MÜLLNER, W. Austria
clas.
TUDORACHE, S. Rumania
clas.
GARCIA, Daniel Spain
clas.
NAGEL, Judith Germany
KUMITE MALE -80 kg
KATA TEAM FEMALE
clas
DEVIGILI, Daniel
Austria
clas.

Slovakia

clas.
GOTSMAN, Evgeny Russia
clas.

Austria

clas.
BALDASSARRI, E. Italy
clas.

Czech Rep.

clas.
KÜHNLE, Felix Germany
clas.

Italy

KUMITE MALE +80 kg
KUMITE TEAM FEMALE
clas.
TUCEK, Jan Czech Rep.
clas

Romania

clas.
DAOUDOV, R. Russia
clas.

Austria

clas.
PETERMANN, G. Austria
clas.

Germany

clas.
MAYER, Jean Marc Austria
clas.

Belarus

KATA TEAM MALE
KUMITE TEAM MALE
clas
Czech. Rep.
clas

Austria

clas.
Italy
clas.

Germany

clas.
Germany
clas.

Russia

clas.
Slovakia
clas.

Slovakia

KUMITE MALE OPEN
clas
DZYACHKOV, V. Belarus
clas.
KRÄMER, Christian Germany
clas.
MRÁZ, Peter Slovakia
clas.
MACKOVICH, M. Slovakia
PAISES PARTICIPANTES (14)
Austria, Belarus, Belgium, Czech Republic, Denmark, Germany, Hungary, Italy, Portugal, Romania
Russia, Slovakia, Spain, Ukraine

 

Volver al índice de Resultados Deportivos